Svadba

 

Ktorá z nás sa v detstve nikdy nehrala na nevestu? Už vtedy sme vedľa seba mali najlepšieho kamaráta, ktorý hral v našej hre ženícha. Tak je tomu aj dnes. Postavy v hre sa možno zmenili, ale na ruke sa trbliece zásnubný prsteň a blíži sa deň D, ktorý má byť nezabudnuteľný. Ako na to? 

Svadobná výzdoba môže mať rôzne podoby, základ však vo väčšine prípadov tvorí biela. Viete si ale predstaviť svadobnú hostinu bez tejto tradičnej farby? Inšpirujte sa.

Svadbou život nekončí, pretože svadba je oslavou lásky a láska je predsa najväčšia sloboda. Ale rozlúčiť so slobodou sa môžeme aspoň symbolicky, nie? Či už ste nevesta, alebo kamarátka, ktorá dostala za úlohu niečo vymyslieť, čítajte a inšpirujte sa nasledovnými tipmi.

Menej je viac

28.06.2017

Ak je niečoho málo, nemusí to byť automaticky nudné. Aj tak by sa dala charakterizovať minimalistická svadba. Jednoduchá, elegantná, štýlová. Inšpirujte sa.

Boli ste na svadobnej ceste hneď po svadbe alebo ste ju odložili na neskôr? Radi by ste išli niekam k moru, ale odrádza vás dlhé cestovanie po svadobnej hostine? Odleťte ešte pred ňou. Ako by ste mohli? Čítajte ďalej a inšpirujte sa.

Konfety

12.06.2017

Počas svadobného dňa sa stretávame s množstvom zvykov a tradícií. Dokonca aj tie páry, ktoré sa im chcú oblúkom vyhnúť. Prvý manželský bozk, svadobné obrúčky, hostina, kytica, prvý tanec, spoločné krájanie torty, začepčenie nevesty a mnohé iné symboly a zvyky sú od nepamäti súčasťou svadieb. A čo tak konfety? Tradícia alebo výmysel modernej doby?

Bohém. Slobodná duša. Osoba milujúca život. Žije nekonvenčným bujarým životom a užíva si ho plnými dúškami. Je dobrodružný, verí v pravdu, slobodu prejavu a lásku. Štýl, ktorý spája v sebe prvky hippies, etno a gipsy štýlov. Nepatríte k vyznávačom hippies, ale tento štýl vás zaujal svojou prirodzenou a odviazanou podstatou? Nezúfajte, inšpirujte sa...

Výrazné pásiky, trblietavé zlaté akcenty a veselá purpurová farba. Štýl, ktorý sa najmä v zahraničí spája s Kate Spade, módnou návrhárkou a autorkou značky Kate Spade New York. Moderná, veselá ale predovšetkým úžasná kombinácia, ktorú si zamilujete. Inšpirujte sa!

Hlavná myšlienka rustikálnej svadby plne vystihuje význam tohto slova. Vidiecke, ľudové, sedliacke. Ide o prepojenie tradícií, prírody, rustikálnych priestorov a vintage dekorácií. Na Slovensku, kde ľudové zvyky a tradície ovplyvňovali životy našich predkov, je svadba v rustikálnom štýle správna voľba. Zariadiť takúto svadbu nemusí byť iba...

Takmer každá obec a mesto má svoj dom kultúry s kapacitou sály aj pre veľké svadby. Mnohé z nich však nepôsobia príťažlivo a pamätajú si ešte spoločenské udalosti rokov dávno minulých. Plánujete aj vy svadbu a uvažujete nad hostinou práve v miestnom kultúrnom dome, ale odrádza vás jeho ošarpaný vzhľad? Chcete vašich hostí očariť, ale bojíte sa, že...

Príroda hrá najkrajšou paletou farieb práve na jar. Všetko kvitne a prebúdza sa po dlhej zime. Tento rok sú trendom svadobné šaty obsypané množstvom kvetov. A keďže sú svadobné šaty často najvýraznejším prvkom svadby, nechajte ich kľudne rozkvitnúť! Inšpirujte sa najnovšou kolekciou módnej značky Mira Zwillinger.