Inšpirácie

Rôzne témy, každodenné detaily

Každý rok si už od leta predstavujem, ako vianočný stromček rozžiari obývačku. Všetko stíchne a pod nohami bude vŕzgať sneh. Sadneme si za spoločný stôl a za oknami budú poletovať snehové vločky. Aj keď je sneh počas Vianoc žiaľ už len peknou spomienkou, tento rok sa počas štedrej večere skutočne rozsnežilo.

Keď som bola malá, zvykli sme sa chodiť počas vianočných práznin korčuľovať na zamrznuté jazero. Korčule však už niekoľko rokov odpočívajú v krabici. Sneh a ľad mi v zime, zvlašť na Vianoce, veľmi chýbajú. Dávno som nevidela poctivo mrázom vymaľované okno. Skutočnosť posledných rokov je skôr dážď, mokro a blato. Vnímate to rovnako?

Advent je mimoriadne obdobie. Je to čas očakávania a prípravy. Výzdoba príbytkov k Vianociam neodmysliteľne patrí, a preto je počas adventu správny čas zamyslieť sa nad konceptom vianočnej výzdoby.

Stolovanie

Aj obyčajný stôl môžeme pomocou pár trikov a nápadov premeniť na nezabudnuteľný. A dokonca to nie je ani také náročné ako sa na prvý pohľad zdá. Správne zvolené prestieranie dodá spoločnému stolovaniu ten pravý šmrnc výnimočnosti.

Bývanie

Bývanie, to sú malé detaily, ktoré našu domácnosť robia domovom. A domov je to, čo chceme mať všetci doma, alebo nie? 

Handmade tvorba

Handmade tvorba je relax. Čas, keď pracujú najmä ruky a vy prichádzate na iné myšlienky, ale vaše pocity tvarujú konečný výsledok vášho výrobku. A preto je každý výrobok originál. Aj vy radi tvoríte? Inšpirujte sa DIY nápadmi a tipmi, ktoré s trochou trpezlivosti zvládne každý.  

Cestovanie

Najlepšie investované peniaze sú pre mnohých peniaze investované do cestovania. Či už cestujete po Slovensku, alebo okolo sveta, cestovanie nie je len dovolenka. Je to niečo, čo nás posúva vpred.