Blíži sa deň D

15.04.2017

Požiadal ťa o ruku. Po nekonečných otázkach okolia typu "Kedy bude svadba?", sa môžeš pochváliť aj ty. Konečne? Pokiaľ si na to čakala už dlho, asi máš chuť zakričať "Áno, idem sa vydávať!" Ako si užiť svadobné prípravy, nenechať sa ovplyvniť a hlavne, zvládnuť ich bez stresu?

Svadobný deň je jeden z najkrajších a najradostnejších dní v živote ženy. Každá z nás chce, aby bol perfektný. Ale každý sme iný. To čo sa páči mne, nemusí sa páčiť tebe. A presne o tom to je. Je tvoj deň, a preto si ho zariaď podľa seba. Základ je spokojná nevesta. Potom je spokojný aj ženích aj všetci naokolo. Čo tam po tom, že si tvoja kamarátka či sesternica povie, že jej svadba bola alebo bude lepšia. 

Sú veci, ktoré za peniaze nekúpime. Takou je aj atmosféra, ktorá vládne na svadbe. Najlepšia svadba nie je tá, ktorá nás stojí celý majetok. Najlepšia svadba je tá, na ktorej sa nevesta aj ženích po celý deň usmievajú a sú šťastní. A preto, pokiaľ si vy, už ako mladomanželia, na druhý deň poviete "Chceme si to zopakovať bez akejkoľvek zmeny", lepšie to už ani nemohlo byť. 

Pravdupovediac, na zorganizovanie svadby netreba veľa času. Viem to z vlastnej skúsenosti. Na samotné prípravy stačí pár mesiacov či dokonca týždňov. Pokiaľ však snívaš o svadbe na konkrétnom mieste, či obľúbenej kvetinovej výzdobe, plánovanie tomu musíš prispôsobiť. 

Hlavne s úsmevom

Tak ako samotný svadobný deň, aj prípravy si treba vychutnať. Bez stresu. Veď si to chceš užiť a nie sa báť, či sa niečo nepokazí. Hlavne si všetko zariaď dopredu, nič neplánuj na posledné dni. Kľudne si zober pár dní pred svadbou voľno a oddýchni si. Krátky predsvadobný wellness, či pobyt v prírode určite nezaškodí.

Urobíš dobre, ak si hneď na začiatku uvedomíš, že nikdy nebude všetko presne tak, ako si si naplánovala. Nech už máš akékoľvek organizačné schopnosti. Deň pred svadbou vypadne zo zoznamu dôležitý hosť, zasadací poriadok nebude vyhovovať, alebo týždeň pred svadbou zistíš, že musíš vybrať iné kvety. Aj dobre fungujúci vzťah je o kompromisoch, a preto neplánované okolnosti neber ako negatívum. Veď nikto okrem teba nevie či prestieranie malo byť biele alebo modré.  

Nech je to osobné

Najradšej by si si všetko zabezpečila a zorganizovala sama, samozrejme, v spolupráci so ženíchom. Najdôležitejším krokom a v mnohých prípadoch aj najťažším, je zhodnúť sa v predstavách, ujasniť si, čo od vášho veľkého dňa očakávate. Predstavy môžu byť rôzne. Od luxusnej svadby v prepychovej zámockej reštaurácii až po neformálnu grilovačku v záhrade pod korunami stromov. Nemusíte nutne kopírovať aktuálny módny trend, pokiaľ to nie je váš štýl. Nechajte vyniknúť vašu osobnosť. Dôležité je, aby ste sa vy cítili príjemne. Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, nezabudnite do vášho dňa vniesť niečo osobné

Požiadaj o pomoc

Si kreatívna a chceš si niečo vyrobiť? Teraz je na to správna príležitosť. Nestíhaš? Popros svedka či kamarátku, radi sa zapoja. Určite je množstvo rôznych úloh, v ktorých by si pomoc uvítala. Mamy sú na to ideálne, veď každá mama sa chce podieľať na prípravách svadby svojho dieťaťa. Tak mama nevesty, ako aj ženícha. Uvidíš, aké budú hrdé, keď im zveríš samostatnú úlohu. Či už ide o zabezpečenie zákuskov, prípravu výslužiek alebo komunikovanie inštrukcií príbuzným. 

Dobrou pomocou sú aj služby svadobnej agentúry, s ktorou môžeš konzultovať všetko. Poradia, usmernia, zabezpečia. Je už len na tebe, či sa do toho pustíš sama, alebo oslovíš profesionálov. Tvoja rola je v tom všetkom veľmi dôležitá. Pamätaj však, že aj tu stále platí, hlavne s úsmevom

Nezabudni na ľudí, ktorí slávia tento deň s tebou

Svadba nie je len pre mladomanželov, ale aj pre rodinu a priateľov. Preto vopred mysli na ľudí, ktorí sú v tento špeciálny deň s tebou. Nie, nemusíš sa každému prispôsobovať, ani sa nenechaj ovplyvniť predstavami iných, ak s nimi nesúhlasíš. Mala by si sa však vžiť do svojich hostí, brať na nich ohľad a zabezpečiť, aby sa cítili byť vítaní a spokojní. Hostí poteší malý darček, ktorý vôbec nemusí byť drahý. Môže ísť o ďakovnú kartu v dizajne svadobného oznámenia, alebo niečo malé, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Najdôležitejší je ale aj tak zážitok, ktorý si zo svadby odnesú.  

Je tu deň D

A je to tu. Ráno sa prebúdzaš vyspatá do ružova, budík nestihol zazvoniť. Bude to náročný deň, rozplánovaná je takmer každá minúta. Ty však vstávaš s úsmevom. Dnes sa vydávaš. Uvaríš si kávu, zahľadíš sa na zásnubný prsteň a rozmýšľaš nad tým, čo ťa čaká. Deň plný príprav, zmien, emócií a zábavy. V hlavnej úlohe vystupuješ ty a tvoj ženích. Nenechaj sa ovplyvniť neplánovanými okolnosťami. Sústreď sa na jediné. Je to váš deň a bude presne taký, aký si si vysnívala.

Pripravujete alebo máte za sebou svadbu a chceli by ste sa s nami podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.