Bohémska svadba

05.06.2017

Bohém. Slobodná duša. Osoba milujúca život. Žije nekonvenčným bujarým životom a užíva si ho plnými dúškami. Je dobrodružný, verí v pravdu, slobodu prejavu a lásku. Štýl, ktorý spája v sebe prvky hippies, etno a gipsy štýlov. Nepatríte k vyznávačom hippies, ale tento štýl vás zaujal svojou prirodzenou a odviazanou podstatou? Nezúfajte, inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a vneste do vašej svadby trošku Boho Chic štýlu!

Pri organizovaní svadobného dňa v štýle Boho Chic sa riaďte jednoduchým heslom - voľnosť. Svadobným dňom začína nová etapa vášho života, a preto sa neviažte niečím, čo vám nevyhovuje. Môžete si dovoliť hocičo. A v tomto prípade to platí dvojnásobne! Netrápte sa tým, čo si pomyslia ostatní. Zostaňte sami sebou a nebojte sa toho. Odosobnite sa od negatívnych myšlienok a svadbu si naplánujte tak, ako to cítite.

Bohém žije častokrát v úzkom prepojení s prírodou, a práve príroda je najideálnejším miestom na svadobnú hostinu. Čo tak zorganizovať piknik v záhrade pod korunami stromov? Rozložte drevené stoly s množstvom sviečok a lavice s farebnými prikrývkami a vakúšikmi. Po stromoch rozvešajte svetelné reťaze a lampióny. Trošku kreativity a aj vaša záhrada sa zmení na nepoznanie. Uvoľnená príjemná atmosféra je v takomto prostredí zaručená. Nezabudnite však zabezpečiť deky, aby hosťom po zotmení nezostala zima. 

Nevesta môže do svojho svadobného dňa vykročiť aj bosá. Vhodnou alternatívou sú však gladiátorky alebo čižmy. Svadobné šaty zvoľte celé z čipky, mali by však byť pohodlné a vy by ste sa v nich mali cítiť uvoľnene. Bohémsky a zároveň okúzľujúco pôsobí aj dvojdielna kombinácia - maxi sukňa a vzorovaný top. 

Svadobný účes by mal vyzerať nedbalo, ale to neznamená, že vlasy nepotrebujú žiadnu úpravu. Rozpustené vlasy obzvláštni pár neposlušných prameňov či vrkôčikov. A pocit, že vám neustále veje vietor vo vlasoch, je v tomto prípade priam žiadaný.

Korálky okolo nôh, farebné náramky na zápästí, tenké kožené náhrdelníky či pierka vo vlasoch sú presne to, čo si na Boho Chic svadbe môžete dovoliť. Ak však chcete pôsobiť romanticky,  či priam étericky, doplňte váš svadobný účes kvetmi. Či už sa rozhodnete pre kvietky vpletené do prameňov vlasov, alebo pre výraznú kvetinovú čelenku, určite budete vyzerať neodolateľne.

Ženích určite ocení, že úprave svojho vzhľadu nemusí venovať príliš veľkú pozornosť. Aj on by mal pôsobiť uvoľneným dojmom, zvoliť ležérny účes, na tvári bradu alebo pár dňové strnisko. Či sa rozhodne pre sako, vestu, alebo iba košeľu, mal by sa cítiť pohodlne. Kľudne nech si vyhrnie spodky nohavíc a výzor zavŕši topánkami, ktoré už majú čo to za sebou. Kvetinový motív košele, kravaty alebo motýlika bude výrazným spestrením celého outfitu.

Svadobná kytica a kvetinová výzdoba by mali pôsobiť čo najprirodzenejším dojmom. S týmto štýlom sa spájajú obrovské kytice plné rôznych kvetov a zelene. Vyberte si takú, čo na prvý pohľad vyzerá divoko, ako keby ste kvety odtrhli niekde na lúke a len povrchne uviazali.

Svadobná výzdoba spája prvky rustikálneho a vintage stýlu. Nemá pôsobiť okázalo, ale mala by zvýrazňovať prirodzenú podstatu bohémskeho štýlu. Základom sú prírodné materiály ako kvety, drevo a pierka. V kombinácii s látkami, čipkou a výšivkami dokážete vyrobiť rôznorodé hand made dekorácie. Hostí poteší malý darček na pamiatku napríklad v podobe malého pohárika so sladkým domácim lekvárom. 

Svoje čaro majú aj lapače snov, tradičný výrobok severoamerického indiánskeho národa. Používajú sa ako talizman zavesený nad posteľou, kde zachytávajú zlé sny a zaisťujú tak kvalitný spánok. Ľudia si ich umiestňujú aj na rôzne miesta v domácnosti, aby zabezpečovali dobrú atmosféru v ich príbytkoch. Či už veríte v magické schopnosti týchto predmetov, alebo nie, môžete ich využiť ako netradičný doplnok svadobnej výzdoby. 


Dizajn Freepik

Svadobná hostina sa nezaobíde bez sladkých dezertov. Skvelou a osviežujúcou voľbou sú ovocné príchute. Jednoduchým dojmom pôsobia rôzne muffiny, košíčky a mini tortičky ozdobené ovocím. Čerstvé ovocie vyzerá nádherne aj na svadobnej torte. Výrazným detailom však bude aj váš obľúbený citát alebo heslo.

Uvoľnená atmosféra, zabávajúci sa svadobní hostia a spokojní mladomanželia sú predpokladom k úspešnému zavŕšeniu vášho svadobného dňa. Ak vsadíte na prirodzenosť a voľnosť bude vašim hlavným heslom, nemáte sa čoho obávať. Na svoj svadobný deň budete aj po rokoch s úsmevom spomínať. 

Svadba je pre mnoho párov stresujúca a formálna záležitosť. Bohémsky štýl má však pôsobiť úplne opačným dojmom a ponúka priestor práve pre tých, ktorí uprednostňujú neformálnosť. Navštívte Pinterest The Inspirassion pre viac zaujímavých inšpirácií.

Pripravujete alebo máte za sebou svadbu a chceli by ste sa s nami podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.