Čarovné detské izbičky

19.04.2018

Chceli jedinečný priestor pre dcérky, vytvorili značku bekids. Keď mama nenájde pre svoje dieťa to pravé, nájde spôsob, ako to zariadiť. A tak sa maminy štyroch dievčatiek pustili do tvorby vlastných detských dekorácií. O tom, že sú skutočne krásne sa presvedčte sami.

Predstavte sa nám. Kto sa skrýva za bekids?

Voláme sa Erika a Jarka a sme maminy 4 malých dievčat. Na začiatku nášho príbehu, bola snaha skrášliť dcérkam izbičky a vytvoriť im tak jedinečný priestor, v ktorom by boli spokojné.

Kde ste hľadali inšpiráciu?

Inšpiráciu sme čerpali na internete a učarovali nám dekorácie vytvorené technikou pletenia. Nakoľko na našom trhu sme toho času nevedeli nič podobné nájsť, rozhodli sme sa k procesu samovýroby :)

Čo vyrábate?

Pletenie sa postupne stalo našou záľubou, čo sa odzrkadľuje aj v ponuke výrobkov, kde gro tvoria práve mená z pleteniny, ktoré vyrábame v dvoch veľkostných vyhotoveniach. Najmenších však určite potešia aj doplnky k menám, ktoré vyrábame v najrôznejších tvaroch (srdiečko, balónik, hviezdička, mašlička, macík, auto...a i.) Aby si mali detičky krásne dekorácie, kam umiestniť ponúkame aj viac druhov drevených poličiek, ktorých dominantou sú drevené korálky. Do ponuky sme pridali ďalšie "pletence" v podobe mantinelov do postieľok, ktoré sú využiteľné aj v posteli väčšieho dieťaťa a zamotané vankúše.

Dlho ste váhali či svoju záľubu premeníte na podnikanie?

Trvalo nám takmer pol roka, než sme naše plány a nápady zrealizovali a zverejnili. Dlho sme neváhali a skúsili sme vyrobiť dekorácie pre svoje deti. Postupne sme sa snažili naše výrobky vylepšovať.

Máte prácu podelenú?

Zo začiatku sme pracovali spolu a vymieňali sme si rady a postrehy. Teraz si prácu delíme podľa aktuálnych objednávok. Dopĺňame sa :)

Ako to všetko pri deťoch stíhate?

Pri deťoch je práca náročná, preto pracujeme najmä vo večerných a nočných hodinách, keď deti spia.

Ktorý je váš najobľúbenejší výrobok? A aký výrobok majú najradšej zákazníci?

Našou srdcovkou sú pletené mená z hrubšej pleteniny, ktoré si získali veľkú obľubu aj medzi zákazníkmi. Našou ďalšou srdcovou záležitosťou sú bambuľkové dekorácie, z ktorých vyrábame pôvabné lapače snov, kvet na zavesenie, malé rozkošné baleríny a i.

Pamätáte si na prvú objednávku?

Veľmi dobre sa pamätáme na prvú objednávku. Bolo to meno z tenkej pleteniny. Tak sme sa z toho tešili, že meno bol hotové vo veľmi krátkom čase, hneď sme začali pracovať na výrobe.

Aké máte plány do budúcna?

Ponuku sa snažíme stále rozširovať. Riadime sa heslom, že nič nie je nemožné. My sme rady, že sme išli do tvorby aj pre iných, naša práca nás baví a veľmi nás tešia pozitívne reakcie od spokojných zákazníkov :) 

Čo by ste odkázali ostatným, ktorí váhajú či svoju handmade záľubu premeniť na biznis? 

Treba skúsiť, handmade tvorba je zameraná na kvalitu, a tú si na trhu vážime najviac :).

Máte nápady na inšpirácie, alebo by ste sa chceli s ostatnými podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.