Jedinečná svadobná grafika

Prvé informácie o svadbe získavajú hostia prostredníctvom svadobných oznámení. Nielen svadba, ale každá špeciálna udalosť si žiada niečo výnimočné. SISINE v sebe spája jedinečný dizajn, ručne maľované motívy a návrhy na mieru inšpirované samotnými snúbencami. Prečítajte si rozhovor so Sisou, v ktorom sa dozviete aj to, čo všetko sa skrýva za jedným svadobným motívom, ale aj to, že je množstvo spôsobov ako ho využiť. 

archív Sisine
archív Sisine

Predstav sa nám. Kto si a čomu sa venuješ?

Som Silvia Boorová a venujem sa tvorbe svadobných oznámení, tlačovín, a popri tom aj inej grafike. 

archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine

Ako si vymyslela názov značky? Na prvý pohľad jasná a jednoduchá voľba, ale aj tak, určite je za ním veľa zamietnutých nápadov. Alebo nie?

Začínala som pod iným názvom, ale cítila som, že ma nevystihuje. Chcela som vymyslieť niečo osobné, čo bude charakterizovať moju tvorbu a pomôže mi pri budovaní mena. Názov Sisine vznikol po niekoľkých dňoch chodenia a zaspávania s papierom a perom :) Ide vlastne o spojenie môjho mena SISA + INÉ - SISINE, teda moje. Iné z toho dôvodu, pretože väčšinou dostávam milé feedbacky a referencie od klientov, najmä v tom zmysle, že moja tvorba je "iná" (čo ma veľmi teší) :)

archív Sisine
archív Sisine

Zároveň som "inakosť" chcela preniesť aj do tvorby. Vznikla z toho jedna moja zásada, že nikdy nevytvorím rovnaké svadobné tlačoviny. Nemám žiadne šablóny a rada experimentujem. S každým klientom osobne preberiem jeho predstavu a tú sa snažím čo najlepšie naplniť. Aj keď si u mňa vyberú dva páry rovnaký motív, každému ho umiestnim inak. Je pre mňa dôležité, aby aj táto stránka svadby bola pre nich jedinečná. 

archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine

Prečo práve svadobná grafika?

Nikdy by mi nenapadlo, že raz budem tvoriť niečo v spojitosti so svadbami :) Práveže nie som ani tak "zapálená" do svadieb a vecí okolo nich. Skôr som videla v tomto smere príležitosť, ako spojiť to, čo som už počas vysokej školy obdivovala a rada robila - grafika + maľovanie + marketing. Aj keď priznávam, marketingu sa moc nevenujem, pretože mi popri tvorení naň vôbec neostáva čas. Teda aj viem, čo by som mohla zlepšiť, ale nemám kedy :) Aspoň sa snažím zverejňovať práce na Instagrame, Facebooku, webe, rozvíjať rôzne spolupráce a zúčastňovať sa svadobných výstav. 

Ako vznikajú tvoje motívy? Kde hľadáš inšpiráciu?

Všetky motívy, s ktorými pracujem si sama maľujem. Inšpiráciu hľadám často na Pintereste, sledujem a obdivujem rôznych zahraničných tvorcov. A okrem toho, všade okolo seba. Častokrát vidím nejaký dizajnový obal, obálku knihy, kyticu a pod. a poviem si, že to by nebolo zlé skúsiť na oznámenie :) Vždy sa niečim inšpirujem, ale zakaždým dávam do výsledku kus seba. 

archív Sisine
archív Sisine

Prirástol ti niektorý motív obzvlášť k srdcu?

Nemám nejaký vyložene svoj obľúbený motív. Jeden, pre mňa osobnejší, bola maľovaná malina, ktorú som si pripravila na svoje promočné oznámenie. Zakomponovala som ju do dizajnu, aj textu. Okrem toho - maliny zbožňujem, a tiež ružovú farbu. Takže voľba bola jasná :)

archív Sisine
archív Sisine

Kedy si sa rozhodla premeniť záľubu na podnikanie?

Po skončení vysokej školy som nejaký čas premýšľala, akým smerom ísť. Toto mi prišlo v tej chvíli ako najlepšia voľba. Môj plán bol - robiť a mať niečo svoje a využiť pri tom to, čo ma bavilo a čo som sa naučila v/popri škole. Celé leto 2016 som "premaľovala", chystala celkový koncept a koncom septembra 2016 bol spustený web, ktorý mi pripravil môj priateľ. Zaujímavé bolo, že hneď v deň spustenia webu sa mi ozvala prvá klientka Mirka :)

Kedy si v sebe objavila talent?

Na vysokej škole ma strašne bavila grafika, nebola som nejaký profík, ale ťahalo ma to tým smerom. Dlhšiu dobu som veľmi obdivovala watercolor štýl, spojenie grafiky a watercolor. Vtedy som ešte netušila, ako to všetko tvoriť, docieliť, aby som mala maľované motívy v PC a mohla s nimi pracovať... Nakoniec sa podarilo a rozhodla som sa skúsiť to.

archív Sisine
archív Sisine

Čo pre teba znamená handmade?

Možnosť realizácie a hlavne robiť to, čo ma baví.

Pamätáš si na prvú objednávku?

Moja prvá objednávka prišla počas leta 2016, kedy som mala možnosť maľovať a pripraviť tlačoviny pre svadbu v stodole :) Pripravovala som svadbu pre Viki a Pekola. Bola to moja prvá "maľovaná svadba" tvorená komplet na želanie. Ich spokojnosť bola pre mňa motiváciou, vtedy som si povedala, že idem do toho. A paradoxne, vďaka tejto našej spolupráci ma oslovila Baška (sestra Viki), ktorá vyrába zdravé sójové sviečky Jemnô a dodnes jej maľujem etikety.

archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine
archív Sisine

Čo by si odkázala ostatným, ktorí stále váhaju, či svoje hobby posunúť ďalej?

Aby si plnili svoje sny, ak cítia, že to, čomu sa venujú, chcú skúsiť posunúť ďalej a podnikať v tom, nech si za tým idú a urobia pre to aj nemožné, aj keď výsledok možno nepríde hneď. A hlavne, nech tvoria vlastné veci, inšpirujú sa od iných, lepších, ale dávajú do tvorby kus seba.

archív Sisine
archív Sisine

Navštívte instagram a facebook SISINE, spomedzi motívov si určite vyberiete. A ak aj nie, verte mi, že neodoláte a budete túžiť po vlastnom motíve na mieru.