Jesenné stolovanie v pohodlí domova

29.09.2017

Chladné jesenné počasie je najlepšie sledovať z tepla domova. Ideálne spozna okna pri vychutnávaní si dobrého jedla s kvalitným vínom v pohári. Správnu atmosféru nám pomôže zvýrazniť aj vhodné jesenné prestieranie, z ktorého budú nadšení nielen milovníci rustikálneho štýlu. Ako na to? Inšpirujte sa jednoduchými tipmi.

Pekne prestrený stôl nemusí byť drahá záležitosť. Stačí vybehnúť do prírody, ktorá na jeseň ponúka množstvo pokladov, ktoré vám pomôžu vyčarovať krásny stôl. Dokonca nie je potrebné kupovať ani žiadny špeciálny obrus, poslúži aj deka.

Do stredu stola položte obrus alebo deku, ktorý zhrniete po stranách vďaka čomu vznikne úzky behúň. Ideálne sú kárované vzory, ale môžete použiť aj jednofarebnú látku v jesenných farbách ako napríklad oranžová, červená ale aj hnedá. Do stredu naaranžujte vázu plnú kvetov, alebo pestrofarebných listov a pokračujte s dekoráciami podľa vlastného uváženia. Využiť môžete rôzne plody ako napríklad ozdobné tekvice, jablká, hrušky alebo šípky, ale aj drevené alebo handmade dekorácie a čokoľvek, čo vám pripomína jeseň. Nezabudnite na sviečky, ktoré svojim osvetlením vytvoria príjemnú a zároveň romantickú atmosféru. 

Cez každú stoličku môžete prehodiť teplú deku, vďaka čomu bude celkový výsledok pôsobiť ešte útulnejšie. Na záver nezabudnite rozložiť taniere, príbor a poháre a servírovanie môže začať. 

Pre viac zaujímavých nápadov a spôsobov prestierania na rôzne príležitosti navštívte Pinterest TheInspirassion.