Konfety

12.06.2017

Počas svadobného dňa sa stretávame s množstvom zvykov a tradícií. Dokonca aj tie páry, ktoré sa im chcú oblúkom vyhnúť. Prvý manželský bozk, svadobné obrúčky, hostina, kytica, prvý tanec, spoločné krájanie torty, začepčenie nevesty a mnohé iné symboly a zvyky sú od nepamäti súčasťou svadieb. A čo tak konfety? Tradícia alebo výmysel modernej doby?

Na prvý pohľad môže obhadzovanie hláv mladomanželov vyzerať čudne, ale ide o tradíciu starú niekoľko stoviek rokov. Taliansky pojem confetti predstavuje malé cukríky, ktoré boli spolu s ich plastovými replikami rozhadzované počas karnevalov. Spolu s kvetmi ich zas sypali na hlavu nevesty, keď vychádzala z kostola už ako vydatá žena. Vo Francúzsku boli v 19. storočí plastové konfety zakázané a nahradené farebnými papierovými útržkami, podobnými ako poznáme dnes. V mnohých krajinách sa do dnes obhadzujú mladomanželia ryžou, symbolom plodnosti.

Sú miesta, najmä histórické a chránené, kde sú konfety prísne zakázané. V tom prípade ich skúste nahradiť niečím iným. Poslúži napríklad taký bublifuk. Nevesta a ženích o svoje šťastie neprídu a bublinky skvele zabavia aj deti.

Konfety si môžete jednoducho vyrobiť aj sami. Navštívte Pinterest The inspirassion a inšpirujte sa rôznymi nápadmi na vašu svadbu.


Pripravujete alebo máte za sebou svadbu a chceli by ste sa s nami podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.