Kúsok prírody v meste

09.07.2018

Balkón je moja oáza kľudu. Miesto, kde dokážem tráviť letné dni aj večery. A keďže žijeme v meste, tento kúsok spojenia s prírodou je pre mňa veľmi dôležitý a teším sa, keď naň môžem hocikedy len tak vybehnúť. Ten náš si nutne pýtal zútulnenie, tak som sa do toho na jar pustila.

Je to už nejaký týždeň od kedy si na balkóne vychutnávame dovolenkovú pohodu. Na (rodičovskej) dovolenke tam trávim oveľa viac času ako predtým. Často začínajú a končia naše dni práve tam. Aj keď bývame na sídlisku, je okolo nás veľa zelene. Keď sedím na balkóne, počujem šum lístia a štebotanie vtákov a uvedomuje si to aj moja dcérka, ktorá vždy spolu s nimi čviriká.

Balkón v skutočnosti nie je balkón, ale loggia široká iba 75 cm, čo je už na prvý pohľad málo. Opticky ju však zväčšuje zábradlie, ktoré je v hornej časti presklené. Najväčší problém bol zohnať lavicu na sedenie a pravdupovediac, trvalo štyri roky, kým sme nejakú kúpili.

Bielo modrá kombinácia vo mne vyvoláva pocit dovolenky pri mori, a keďže pri slove leto ma ako prvé napadne slnko a more, tieto dve farby boli jasná voľba pre náš balkón. Mám rada mix rôznych doplnkov, ale dávam veľký pozor, aby výsledok nepôsobil rušivo. Asi najdlhšie som riešila výber kvetináčov. Na trhu je toľko druhov a materiálov, ale nakoniec som sa rozhodla pre tie najklasickejšie, hlinené. Myslím, že lepšie som vybrať nemohla. Na bielom regáli sa skutočne vynímajú. So zelenými bylinkami, voňavou levanduľou a prútenými doplnkami dokonale vytvárajú moju ďalšiu dovolenkovú prestavu a tou sú prázdniny v Provensálsku.

Najväčšia dovolenková pohoda však pre mňa začína večer. Teplá noc, šum prírody, pohár vína a svetielka. Veľa svetielok. Svetlo sviec povýši aj to najobyčajnejšie miesto o level vyššie. Čo potom také, ktoré ste si vytvorili podľa svojich predstáv. 

lavica - Lidl, Regál - Ikea, Kvetináče - Obi, Dekorácie - Flora.

Máte nápady na inšpirácie, alebo by ste sa chceli s ostatnými podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.