Menej je viac

28.06.2017

Ak je niečoho málo, nemusí to byť automaticky nudné. Aj tak by sa dala charakterizovať minimalistická svadba. Jednoduchá, elegantná, štýlová. Inšpirujte sa.

Svadobné šaty Suzanne Harward  / Foto Sambisso

Prvú informáciu o štýle svadby dostanú hostia už v svadobnom oznámení. Pokiaľ chcete od začiatku zaujať a vzbudiť elegantný a decentný dojem, zabudnite na prehnané grafické detaily. V prípade minimalistického oznámenia sa kladie veľký dôraz na typografiu, pretože nie je dôležitý len obsah textu, ale hlavne spôsob, akým ho prezentujete. Typické sú biele karty z kvalitného papiera, s textom napísaným ozdobným písmom v čiernej, zlatej alebo striebornej farbe. Elegantnejší rozmer dosiahnete pokiaľ bielu nahradíte mramorovým efektom. Keďže krása takéhoto oznámenia spočíva práve v jeho jednoduchosti, najdôležitejším kritériom je kvalitné prevedenie.  

Jeden z najväčších trendov svadobnej sezóny sú tzv. ghost stoličky, stoličky vyrobené z číreho materiálu. Vďaka priesvitnému prevedeniu pôsobia veľmi moderne, vizuálne priťažlivo a zároveň esteticky. Vytvárajú ilúziu prázdnejšieho priestoru a aj keď v skutočnosti nezaberajú menej miesta ako klasické stoličky, priestor pôsobí vzdušnejšie. Pre minimalistickú svadbu sú určite tou správnou voľbou. 

Prenájom stoličiek a dekorácií Decor2Love / Foto Marek Zelina Photography

Minimalizmus pôsobí čistým dojmom a preto by na takejto svadbe mala prevládať biela. Kombinovať ju môžete s rôznymi farbami, najviac však vynikne v kontraste s čiernou. Spolu s neutrálnymi farbami ako sú béžová a šedá bude pôsobiť nadčasovo a elegantne.  

Na stoloch zvoľte jednoduché prestieranie bielej alebo neutrálnej farby, doplňte ho množstvom sviečok a jednoduchou bielou kvetinovou výzdobou. V kombinácii so zeleňou, trendom svadobnej sezóny 2017, dosiahnete moderný a žiadaný vzhľad. Jednoduché by mali byť aj menovky hostí a označenie stolov, ktoré môžete zladiť buď so svadobným oznámením, alebo s výzdobou. Dobre bude vyzerať aj úzky lístok s menom zastrčený v zuboch vidličky. Jedlo servírujte na porcelánových bielych tanieroch bez vzoru. Dizajn stola ovplyvní aj správne zvolený príbor. Určite vsaďte na kvalitné prevedenie. Nič nepokazíte ak zvolíte zlatý. Práve naopak, na stole sa bude vynímať, čím zároveň zdôrazní jednoduchosť ostatných detailov.

Aj kvetinová výzdoba musí byť jednoduchá. Vhodné kvety sú pivónie, ruže, kály a tulipány. Krásne budú vyzerať aj listy vo vázach či zelené girlandy pozdĺž stolov. Úplne však postačí ak na stoly umiestite jednoduché malé úzke vázy s jedným kvetom či konárikom.

Svadobná kytica by mala byť menších rozmerov, nemusí byť však uhladená, kľudne môže na pohľad pôsobiť divoko. Skvelou kombináciou sú biele pivónie s olivovými konárikmi a listami. Svadobné pierko pre ženícha zviažte namiesto stuhy trávou. Určite zaujmete.

V prípade svadobného outfitu mladomanželov je skvelou voľbou čierno biela kombinácia. Svadobné šaty musia byť jednoduché svojim tvarom, bez akejkoľvek čipky, flitrov či iných výrazných detailov, zvýrazňujúce líniu postavy. Siahnite po štýle, ktorý nechá vyniknúť vaše prednosti a zároveň zdôrazní prirodzenú krásu. Aj v jednoduchom modernom strihu môžete vyzerať okúzľujúco. Vlasy uviažte do hladkého, nízko posadeného drdola s malou, nevýraznou sponou. Ženích by mal v tomto prípade určite zvoliť čierny oblek s bielou košeľou, hladkou kravatou bez štruktúry v bielej alebo čiernej farbe. Navzájom sa budete dopĺňať a budete pôsobiť elegantným a príťažlivým dojmom. 

Pre absolútny minimalizmus požiadajte aj hostí, aby vsadili na čierno bielu kombináciu. Ak túžite po družičkách, nebojte sa obliecť ich do bieleho. Krásny kompaktný vzhľad dosiahnete aj pokiaľ zvolíte iný odtieň bielej či iný strih šiat.

Svadobné šaty Suzanne Harward / Foto Imaj Gallery  

Svadobné šaty Suzanne Harward / Foto The White Tree

Čím menšiu a jednoduchšiu tortu zvolíte, tým elegantnejším dojmom bude pôsobiť. Aby ladila s minimalistickým štýlom vašej svadby, upustite od prehnaných detailov. Pokiaľ sa rozhodnete pre viacposchodovú, úplne postačí, ak bude celá potretá snehobielym krémom. Jednoposchodovú zas môžete zvýrazniť pridaním ozdôb v podobe čerstvých kvetov. Candy bar naplňte množstvom mini koláčikov. Hostia určite nebudú vedieť, ktorý skôr ochutnať.

Trojposchodová svadobná torta Sweet and Zuzi

Svadobný deň je oslavou vašej lásky a môže byť veľkolepý, aj keď sa rozhodnete pre jednoduchý ale zároveň elegantný minimalizmus. Veď práve menej býva častokrát viac. Pre viac zaujímavých inšpirácií ohľadne minimalistickej svadby, navštívte Pinterest The Inspirassion.


Pripravujete alebo máte za sebou svadbu a chceli by ste sa s nami podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.