Netradičný adventný veniec

28.11.2017

Advent, čas pokoja a očakávania príchodu Vianoc alebo obdobie veľkého zhonu a stresu? Každá domácnosť prežíva týždne pred vianocami inak, ale jedno majú všetky spoločné. Symbol adventného obdobia, adventný veniec so štyrmi sviecami predstavujúcimi štyri týždne do príchodu najkrajších sviatkov v roku. Ako toto obdobie prežívate vy? Spomaľte, venujte pár hodín sebe a vyrobte si vlastnú adventnú dekoráciu.

Čoraz častejšie sa stretávame s rôznymi prevedeniami adventných vencov, ktoré v súčasnosti lepšie vystihuje názov adventný svietnik, keďže tradičné vence často nahrádzajú rôzne podnosy, podstavce a dózy. Ak aj vy tento rok túžite po netradičnom ale jednoduchom DIY prevedení, inšpirujte sa nasledovným návodom.

Na výrobu adventnej dekorácie budete potrebovať konáriky, tavnú pištoľ, bodce na sviečky, stuhu a iné odzoby, predstavivosť.

Konáriky si upravte na rovnakú dĺžku a postupne začnite lepiť jeden na druhý, až pokiaľ nebude mať podstavec podľa vás tú správnu šírku a výšku. Keďže každý konárik má iný tvar, pohrajte sa s nimi ako s puzzle. Uložte ich pár na seba, aby ste videli, či do seba ľahko zapadajú a až potom ich k sebe prilepte. Aby sa vám konáriky nerozchádzali kým lepidlo zaschne, priviažte konce na obidvoch stranách kúskom špagátu alebo stuhy. Keď získate požadovaný tvar, prilepte na vrch podstavca bodce na sviečky a môžete začať so zdobením. Svietnik však bude krásny aj v jednoduchom prírodnom prevedení. Na záver doplňte sviečky a nájdite vhodné miesto, kde vami vyrobená dekorácia vynikne.

Vianoce by nemali byť o zhone, a možno práve vďaka tejto inšpirácii na chvíľu zabudnete na stres a každá rozsvietená svieca na vašom výtvore prinesie do vašich príbytkov kúsok vianočnej atmosféry a pokoja. Navštívte Pinterest TheInspirassion, kde nájdete ďalšie skvelé vianočné DIY nápady.

Podeľte sa aj s ostatnými o vaše výtvory, označte fotografie #theinspirassion alebo ich zašlite na alzbeta@theinspirassion.com.