Piesok na stole

05.07.2017

Pekné počasie, dlhé letné dni a teplé večery sú ako predurčené na stretnutia s rodinou a priateľmi. Pokiaľ plánujete grilovačku alebo iné posedenie, prestrite na váš stôl leto. Ako na to? Inšpirujte sa. 

Leto má veľa podôb a aj dovolenka znamená pre každého niečo iné. Dnes si však predstavte, že sedíte na pláži, sledujete západ slnka a čakáte na zotmenie, aby ste sa mohli započúvať do tichého šumu nočného mora. 

Stôl prestrite v béžovej alebo sivej farbe pripomínajúcej piesok. Na tanier uložte jednoducho preložený jednofarebný obrúsok, ktorý môžete uviazať kúskom špagátu. Po stole nedbalo rozložte kamienky, mušle a ulity, ktoré ste si priniesli z predchádzajúcich dovoleniek. Nech vás neodradí, ak také doma nemáte, navštívte niektorý z eurových obchodov vo vašom okolí, určite niečo vhodné nájdete. Pokiaľ chcete hostí potešiť malým dovolenkovým suvenírom, zabaľte mušľu, ulitu alebo kamienok do celofánu a položte na tanier každého hosťa. Ak však máte čas a radi vyrábate, prekvapte ich ručne vyrobenou magnetkou. Atmosféru zabezpečia sviečky, ktoré môžete s troškou piesku naaranžovať do vysokých sklenených pohárov.  K tomu dobré jedlo, nápoje a najmä dobrá nálada a aj vďaka vám sa môžu vaši hostia cítiť ako na letnej dovolenke.

Pre viac zaujímavých nápadov a spôsobov prestierania na rôzne príležitosti navštívte Pinterest TheInspirassion.