Splnený svadobný sen

24.04.2018

Pamätám si náš svadobný deň ako by bol včera. Obávala som sa, že to bude deň plný stresu, ale stres som nepocítila ani raz. Keďže sme mali iba svadobného fotografa, záležalo mi, aby boli niektoré momenty zachytené na fotkách skutočne autenticky.

Tým momentom bol aj okamih, keď sme sa na seba prvýkrát v ten deň pozreli. On stál chrbtom ku mne a ja som pomaly kráčala. Fotograf bol nachystaný a moment keď sa môj muž otočil a pozrel na mňa je do poslednej emócie zachytený aj na fotkách, z ktorých mám zimomriavky aj viac ako dva roky po svadbe. Odvtedy každú nevestu nahováram, aby si určite first look moment nechala zvečniť na fotografiách. Tak snáď žiadna nebola ani nie je sklamaná. :-)

Keď ma kamarátka Vladka poprosila o pomoc na jej svadobnom fotení, potešila som sa, že môžem tú atmosféru zažiť opäť. Tentokrát ale z druhej strany, vychutnať si tie emócie z diaľky. Bolo skvelé sledovať, ako si to užívajú, tiež bez stresu. A tiež s "našim" svadobným fotografom. Na ich svadbe sa mi dokonca splnil aj môj svadobný sen. Držala som v rukách svadobnú kyticu z krásnych modrých hortenzií, ktoré som na vlastnej svadbe kvôli (ne)sezóne vymenila za jemné biele frézie. 

Svadobné fotenie sa bez pomoci nezaobíde. Najmä to, ktoré máte naplánované pred obradom. Ak aj áno, nemusí mať taký hladký priebeh. Nestresujte sa, uľahčite si to. Všetci hostia sa chystajú na svadbu a nemá vám kto pomôcť? Oslovte niekoho iného tak ako som bola oslovená ja. Úlohu podržať kyticu, podať kyticu, popraviť šaty, uhladiť závoj, strážiť obrúčky, podať vodu, rozosmiať a podobne bude brať pomocník veľmi zodpovedne a nevesta so ženíchom budú môcť mať oči skutočne len pre seba. Veď vo svadobný deň nie je nič dôležitejšie ako vysmiatí a zamilovaní mladomanželia.

Som rada, že som aspoň malou troškou mohla prispieť k peknému priebehu tohto výnimočného dňa a teším sa, že aj Vladka je The Inspirassion nevestou. Som zvedavá, či mi v rozhovore prezradí, ako first look moment prežívala ona. Nechali sa totiž nahovoriť a na fotkách ho majú zachytený tiež. Môžete sa tešiť.  

Pripravujete alebo máte za sebou svadbu a chceli by ste sa s nami podeliť o vaše skúsenosti a nápady? Chcete byť The Inspirassion nevestou? Kontaktujte ma na alzbeta@theinspirassion.com.