Volám sa Alžbeta. Som manželka a mama.

Píšem, blogujem a hľadám výnimočné vo všednom...

Milujem všetky tie pekné obrázky, ktoré mi dovoľujú snívať, ale zároveň sa mi vrývajú do mysle a ja ich chcem vyskúšať. Som obyčajná žena s estetickým cítením, ktorá chce žiť svoje sny.  

Na začiatku bol sen.

V noci sa mi obyčajne nesníva. Cez deň mi to ide lepšie. Často sa nadchnem a za každým článkom alebo obrázkom hľadám možnosti ako ho vyskúšať v bežnom živote, pretože verím, že aj bežná chvíľa môže byť výnimočná, a že každý deň môže byť nezabudnuteľný.  

Od malička zbožňujem svadby a sledujem nápady, aj dva roky po tej našej. Častokrát ma práve tipy na krásne vyzdobené svadobné stoly inšpirujú pri našom rodinnom stolovaní. Skúšam rôzne handmade nápady a snažím sa využiť moju kreativitu na maximum. Áno, myslím, že som veľmi kreatívna a neustále musím nad niečím aspoň rozmýšľať. Cítim, aký je čas vzácny, a preto si vážim, ak mám priestor na tvorenie. Tvorenie pre mňa neznamená len handmade tvorbu. Tvorím, čo v danú chvíľu cítim. Častokrát celý deň čakám, kedy bude čas prestrieť stôl. Pretože aj to je pre mňa tvorenie. 

Náš byt je skutočne náš domov, zútulňuje ho množstvo maličkostí, ale aj tak rada čítam časopisy o bývaní, listujem Pinterest a v duchu zariaďujem dom, v ktorom raz tiež budeme bývať. Už teraz viem, že jedáleň bude miestom mnohých spoločných chvíľ a rozhovorov pri pekne prestrenom stole. Snílek? Možno, ale ten pocit voľnosti pri snívaní je úžasný!

Ako to v skutočnosti všetko je? 

Po druhej svadbe netúžim, ale verím, že snúbenci si majú plniť svoje sny. Večierky momentálne neorganizujem, ale slávnostnú atmosféru môžeme navodiť aj doma v kuchyni. Dovolenka pre mňa znamená kľud na pláži, ale aj túlanie sa v historických uličkách a pozorovanie života domácich. Bývanie neodzrkadľuje moju túžbu po dome z katalógu, ale po množstve detailov, ktoré štyri steny premenia na domov.  

"Budúcnosť náleží tým, ktorí veria v krásu svojich snov." Eleanor Roosevelt

Objavujte spolu so mnou výnimočné vo všednom.