Search
  • Alžbeta

Ako sa sťahovať efektívne

Updated: Jan 15

Ako zvládnuť sťahovanie bez stresov? Také niečo snáď ani nie je možné. Vždy niečo prekvapí. Tak toho, kto to zažíva raz za rok, ako aj toho, kto si sťahovanie prežije len raz. Naše druhé sťahovanie prišlo po piatich rokoch a predchádzalo mu okrem zvažovania pre a proti aj množstvo článkov o efektívnom sťahovaní. Vybrala som si z nich tipy, ktoré sa mi zapáčili a odskúšala ich v reálnych situáciách, aby som sa teraz mohla podeliť o skúsenosti, ktoré som so sťahovaním našej domácnosti získala. 


1. Baliť systematicky a farebne označiť krabice podľa miestností

Do krabíc ukladáme veci, ktoré spolu súvisia. Riady, dekorácie a iné predmety podľa toho, ako sme boli zvyknutí ich používať. Krabice jednej miestnosti označíme nálepkami jednej farby. Ideálne z každej strany, aby sme vedeli, o ktorú miestnosť ide, aj ak krabicu otočíme inou stranou.  Pôvodne som si chcela kupovať špeciálne nálepky, ale včas som usúdila, že je to zbytočné. Postačil mi farebný papier, fixka a lepidlo.

2. Zoznam obsahu ku každej krabici

Čím viac času na balenie máme, tým väčší priestor na kreativitu sa nám ponúka. Pokiaľ krabice niekde skladujeme, je určite vhodné poznať obsah každej z nich. Odporúčam nájsť si čas minimálne na napísanie zoznamu uložených vecí aspoň priamo na krabicu. Ak je však času viac, dobrá voľba je očíslovať krabice a napísať zoznam elektronicky a v prípade potreby v ňom veľmi ľahko vyhľadávať.


3. Primerane veľké krabice.

Dôležité je rozložiť váhu balených vecí tak, aby neboli krabice príliš ťažké. Pred začiatkom balenia som myslela, že potrebujeme čo najväčšie krabice, aby ich bolo málo. Omyl. Dôležitejšie je, aby krabice neboli príliš ťažké. Krabice rovnakých rozmerov sú tiež veľké plus, oveľa lepšie sa skladujú.

4. Nutné veci zvlášť

Vybaľovanie nejaký čas trvá, a preto je dobré zbaliť najnutnejšie a najčastejšie používané veci zvlášť. Všetko to samozrejme záleží od toho, kde sa sťahujeme. Či k rodine do zariadenej domácnosti, alebo do prázdneho priestoru. Pre zjednodušenie, balíme nevyhnutné veci ako na dovolenku :)  


Čo bolo zo všetkého najťažšie? Keďže sme s balením začali v predstihu, čas nebol najväčší problém. Okrem samotného nakladania a vykladania krabíc do a z auta bol veľkým problémom obalový materiál. Krabice, papiere, fólie. Ničoho nebolo dostatok a tak vznikali zbytočné prestoje. Nikdy sa mi nezdalo, že nám chodí do schránky málo letákov tak ako pri balení. Našťastie sme na tom nestroskotali a všetko už máme na novom, dočasnom mieste. Zažili ste niečo podobné? Ruku hore, kto si v podobnej situácii uvedomil, že tých letákov je naozaj akosi málo :)

28 views
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

theinspirassion newsletter

©2019 by theinspirassion.

Design by Compote.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now