Search
  • Alžbeta

Ako to s našim sťahovaním vlastne je

Updated: Jan 15

V Žiline sme sa ocitli viac menej náhodou. Bez rodiny, iba s pracovnými záväzkami. V polovici minulého roka sme sa však definitívne rozhodli pre odchod. Po šiestich rokoch nešlo o ľahké rozhodnutie, predsalen sme si vytvorili rôzne priateľstvá. Na druhej strane sme to ani príliš nedramatizovali, pretože sme sa tu nikdy necítili úplne doma. Kam ideme?  

Možno nečakaná informácia, ale nie, nejdeme bližšie k rodine. Skôr opäť do neznáma. V tomto môžeme pôsobiť čudne a v poriadku je aj otázka, či to nie je risk a koľko na novom mieste vydržíme. Veríme, že už navždy. Dom je pre nás oveľa väčší projekt ako byt. A kedy dvor ponúkne viac ak nie vtedy, keď sú deti malé. Zvlášť na takom čarovnom pozemku! 


Pôvodne sme mysleli, že naše sťahovanie bude prebiehať inak. Kúpime hotový dom a z bytu sa rovno presťahujeme do nového. Ale kdeže, na to som (priznávam) príliš náročná. Všetko čo sme videli bolo buď malé, zle otočené, alebo s veľmi, naozaj veľmi malým pozemkom. Najideálnejšie by bolo postaviť dom podľa našich predstáv. Ale aj časovo náročnejšie a komplikovanejšie. Navyše ak sa sťahujete o 150 km ďalej, ešte aj do neznáma. Čo myslíte, čo zavážilo najviac v našom prípade?  


Pivnica! Krásny pozemok so starou, storočnou pivnicou, ktorú bude treba zrekonštruovať. Keď sme ju ale videli, o ničom inom sme už neuvažovali. Aj keď sme hľadali rôzne mínusy, stavba vlastného domu vyhrala. A ja som už o ničom inom nesnívala, len o tom, aká pekná spoločenská miestnosť nám v pivnici vznikne, ako zladiť interiér domu s exteriérom, ako raz za domom bude romantická zimná záhrada... 


Kým sa to všetko stane skutočnosťou, čaká nás dlhá cesta. Komplikácie nás sprevádzajú od začiatku. Prvý krok však máme za sebou. Presťahovali sme sa (predsalen na chvíľu) k rodičom, kde by sme mali stráviť niekoľko mesiacov. Nepresťahovali sme sa však bližšie k nášmu budúcemu bývaniu. Vytvárame akýsi trojuholník miest a ako rodina trávime od začiatku roka len víkendy. So vzdialensťou sme si týmto sťahovaním veľmi nepomohli, ale snáď nám táto zmena pomôže aspoň v niečom. Čoskoro k nám pribudne niekto ďalší a tento rok získa ďalší prívlastok NAJ. Najťažší, najkrajší, naj ...?

2 views
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

theinspirassion newsletter

©2019 by theinspirassion.

Design by Compote.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now