Search
  • Alžbeta

Začiatky

Updated: Jan 15

Začiatky sú ťažké. Zvlášť, keď musíte začínať niekoľkokrát. Pamätám si, ako sme sa sťahovali z podnájmu do vlastného bytu. Do dnes neviem či to, že sme sa sťahovali v rámci jedného domu z ôsmeho poschodia na prvé bola viac výhoda, alebo skôr nevýhoda. Povedala som si, že už nikdy viac nechcem zažiť sťahovanie. Dnes však viem, že v priebehu roka (a veľmi verím, že aj skôr!) nás čaká sťahovanie až dvakrát.


Keďže však ideme do väčšieho a v konečnom kroku aj finálneho bývania, chcela som sa na to dokonale pripraviť. Tak psychicky ako aj organizačne. Prečítala som množstvo článkov na tému bezproblémového sťahovania a verím, že ho naozaj zrealizujeme efektívne. Realita ale asi ukáže ako to v skutočnosti je ...


Organizácia je v našom prípade základ úspechu, nakoľko sa sťahujeme s medzizastávkou, počas ktorej chcem nechať väčšinu vecí pekne uložených v krabiciach. Tak uvidím, kedy mi začnú chýbať a budem ich postupne vyťahovať. Vraj ak mi chýbať nebudú, nemám tie krabice už ani otvárať. O tom pochybujem, ale necháme sa prekvapiť.


Myslela som, že som s prípravami začala v dostatočnom predstihu. Dokonca príliš skoro. Dnes mám pocit, že nestíham. Najviac krabíc mám zatiaľ z kuchyne. S mojou mániou na stolovanie a prestieranie sa ani nečudujem! Čím bližšie je však termín nášho sťahovania, tým menej sa mi tu chce byť. Sú to pre mňa nečakané a veľmi zmiešané pocity, keďže som si myslela, že náš byt nikdy neopustíme :)


Áno, od začiatku som dúfala, že sa raz budeme sťahovať do domu, ale byt sme zariaďovali s láskou. Postupne a dlho. A od začiatku, keď sme boli len dvaja, som vedela, ako by som ho prerobila, aby sme sa do dvoch izieb zmestili traja, či dokonca štyria. Verím totiž tomu, že človek nepotrebuje obrovský priestor na bývanie.


Ani po finálnom prerobení a dokončení bytu som neprestala uvažovať nad tým, ako ešte viac využiť jeho potenciál. A aj keď po rokoch vidím rezervy, náš byt sa mi páči a bude mi chýbať. Nielen preto ako vyzerá, ale najmä pre to, čo všetko sme v ňom zažili.


Opäť sme na začiatku, ale ja sa teším, že sa mi zas raz začína zhmotňovať môj sen o zariaďovaní nášho interiéru. Ale to až o chvíľu. Na začiatku si toho musíme preskákať trošku viac.

9 views
  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon

theinspirassion newsletter

©2019 by theinspirassion.

Design by Compote.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now